Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wydarzenia roku 2002 cz.3
Dział:

GRUDZIEŃ

 

7 grudnia - Na rynku odbyła się mikokowa impreza, na której dwaj Mikołaje rozdawali dzieciom słodycze. Z programem artystycznym wystąpił Zespół Dziecięcy „Słoneczni". Mimo mrozu i wiatru rynek zapełniony był licznie zebraną dzieciarnią i publicznością.

 

8 grudnia - Odbyły się' wybory do Walnego Zgromadzenia Śląskiej Izby Rolniczej i do Rad Powiatowych Ś. LR. Głosowanie w okręgu nr 153 odbyło się w Urzędzie Miejskim w Skoczowie.

 

10 grudnia - „Wesołe Emerytki" zorganizowały spotkanie wigilijne w Zajeździe „Pod Delfinem" w Ochabach z udziałem dyrektora MDK w Skoczowie Roberta Orawskiego, ks. Alojzego Zubera, pastora ks. Adama Podżorskiego i sponsora wielu skoczowskich organizacji społecznych Mariana Bronowskiego. Oprawę muzyczną zapewnił Józef Wierzgoń z Zaolzia. 

 

12 grudnia - Czwartkowy targ, ze zględu na dość silny mróz, bardzo iraniczony. Dowieziono sporo zbóż, lecz mimo niskich cen nabywców ło niewielu. Pszenicę ceniono po 58 zł, czmień 50 zł, pszenżyto i owies bezłubowy 52 zł, owies popularny 48 zł, za 100 ;. Dowieziono również ryby w cenach: irp 8 zł, amur 9 zł, tołpyga 7 zł za 1 kg.

- W Ochabach, na drodze Wisła - Kato-ce, ok. godz.11,00 zderzyły się volkswagen iłf i renault megane. Wwypadku zginął kie-wca golfa, a dwie osoby przewieziono i cieszyńskiego szpitala. Poszkodowanych .ciągali z samochodów strażacy.

 

14 grudnia - w Krytej Pływalni „Delfin" w Skoczowie rozegrano zawody pływackie pn. „Mikołajki na Delfinie". Zawody odbyły się w pięciu kategoriach w wiekowych, począwszy od 6 lat.

 

13-14 grudnia - PKS w Skoczowie zorganizował wydawanie nowej i używanej odzieży dla osób potrzebujących pomocy.

 

19 grudnia - W sali OSP w Kowalach odbyło się coroczne spotkanie najstarszych mieszkańców wsi, na które przybył burmistrz Jerzy Malik.

- Odbyło się spotkanie wigilijno-nowo-roczne Zarządu Towarzystwa Miłośników Skoczowa. Obecni byli burmistrz Jerzy Malik, przewodniczący RM Kazimierz Chrapek oraz sponsorzy wspierający działalność towarzystwa.

 

22 grudnia - Dla osób niepełnosprawnych z gminy Skoczów Danuta i Zbigniew Małyszowie, właściciele firmy „MOBI-SPAR" rodziny Malików oraz Jan Duś zorganizowali i sfinansowali spotkanie wigilijne w restauracji „Nowa" w Skoczowie.

 

24-26 grudnia - święta Bożego Narodzenia w śnieżnej szacie, mroźne i pogodne. W wigilię lekkie zachmurzenie ze stopniowym, a potem całkowitym rozpogodzeniem wieczorem, z temperaturą -10°C w dzień i -17°C w nocy. Pierwsze i drugie Święto bezchmurne. 25 grudnia mróz-12°C w dzień i -15°C w nocy. W drugim dniu łagodniej, temperatury -5 °C i -6°C.

 

W minionym roku urodziło się w gminie 221 dzieci, a zmarło 227 osób. Na 30. grudnia gminę zamieszkiwało 25554 osób, miasto Skoczów - 14994, Bładnice - 663, Harbutowice - 889, Kiczyce - 956, Kowale - 607, Międzyświeć - 945, Ochaby -1943, Pierściec - 1618, Pogórze - 1748, Wilamowice - 463 i Wiślicę – 666.

 

Artykuł pochodzi z „Kroniki Skoczowa” 2003,nr 17 udostępnionej dzięki uprzejmości Towarzystwa Miłośników Skoczowa.